Wydawnictwo

Wydawnictwo Zielona Sowa istnieje na rynku od 18 lat. Od października 2008 roku dołączyło do Grupy Kapitałowej WSiP S.A., podkreślając tym samym swoją mocną i stabilną pozycję na rynku wydawniczym. Kolejnym krokiem na drodze rozwoju, w kwietniu 2012 roku, było przyłączenie Wydawnictwa Book House. Obecnie Wydawnictwo Zielona Sowa to duże, niezależne wydawnictwo z bogatą ofertą wydawniczą. Wystarczy spojrzeć na liczby: ponad 1000 publikacji w ofercie, około 300 nowości wydawanych każdego roku.

Podstawowym i niezmiennym segmentem działalności Wydawnictwa jest oferta przygotowywana z myślą o najmłodszych Czytelnikach. Baśnie, opowiadania, książki sztywnostronicowe, książki aktywizujące to tylko kilka przykładów tytułów, jakie powstają w Zielonej Sowie. Kolorowe, intrygujące, rozwijające wyobraźnię a także mające wpływ na rozwój emocjonalny dzieci oraz zacieśnianie więzów rodzinnych pozycje tworzone są z pasją i radością.

Mając na uwadze, jak szybko dzieci uczą się i nabierają nowych umiejętności we wczesnych latach rozwoju, kluczowym dla Zielonej Sowy zadaniem jest podsuwanie dzieciom i ich rodzicom książek wartościowych, dobrych jakościowo, kładących duży nacisk na szeroko pojmowaną edukację. Dlatego też wśród pozycji Wydawnictwa znaleźć można wiele elementarzy wprowadzających wiedzę, książek aktywnościowych zawierających ćwiczenia w różnych obszarach edukacyjnych – od przygotowania ręki do nauki pisania, przez zabawy literami, po ćwiczenie tabliczki mnożenia. Oprócz wprowadzania i utrwalania wiedzy elementarnej, w ofercie Wydawnictwa można znaleźć wiele pozycji pogłębiających wiedzę i zainteresowania Młodych Czytelników. Wszystko to zaś odnaleźć można zarówno w tradycyjnej, papierowej formie jak i e-bookach, audiobookach a także aplikacjach multimedialnych.  

Wydawnictwo Zielona Sowa to miejsce, w którym pracują ludzie pełni pasji, ciekawi świata, a przede wszystkim zaprzyjaźnieni z dziećmi. Dlatego też wydawane tutaj książki są tworzone przede wszystkim z myślą o najmłodszych: niosą wiedzę, dobre emocje, rozwijają wyobraźnię, pokazują świat i zachęcają do samodzielnego odkrywania w nim tego, co piękne i dobre. 

Zielona Sowa wykorzystuje pliki cookies aby ułatwić Ci korzystanie ze strony oraz w celach analityczno-statystycznych.
W dowolnym momencie możesz wyłączyć obsługę plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej »

X